Pioneers in the industry, we offer methylcobalamin ip api powder, methylcobalamin usp api powder and methylcobalamin bp api powder from India.
₹ 28000 / Kg Get Latest Price
| Vitamin Form | Methylcobalamin |
| Grade Standard | IP |
| Potency | 1% Powder |
| Purity | ≥99.0% |
| Packaging | 25 kg |
| Color | White |
| Form | Fine Powder |
| Application | Tablets, Capsules |
| Shelf Life | 24 months |
| Certification | ISO, GMP |
| CAS No | 13422-55-4 |
Minimum order quantity: 1 Kg
₹ 32000 / Kg Get Latest Price
| Vitamin Form | Methylcobalamin |
| Potency | 1% Powder |
| Grade Standard | USP |
| Color | White |
| Form | Fine Powder |
| Application | Tablets, Capsules |
| Packaging Size | 25 g |
| CAS No | 13422-55-4 |
₹ 30000 / Kg Get Latest Price
| Vitamin Form | Methylcobalamin |
| Potency | 1% Powder |
| Grade Standard | BP Grade |
| Color | White |
| Form | Fine Powder |
| Application | Tablets, Capsules |
| Packaging Size | 25 g |
| CAS No | 13422-55-4 |
Alok (owner)
Chemilux Pharma
4th Floor, Shop No. 75, Dawa Bazar,13,14 RNT Marg
Indore - 452001, Madhya Pradesh, India