Manufacturer of a wide range of products which include betamethasone valerate ip api powder, betamethasone bp api powder and betamethasone usp api powder.
₹ 56000 / Kg Get Latest Price
| Grade Standard | IP |
| Purity | 99% |
| Packaging Size | 25 kg |
| Physical Form | Powder |
| CAS Number | 2152-44-5 |
| Shelf Life | 4 years |
| Storage Condition | 2–8°C |
₹ 54000 / Kg Get Latest Price
| Grade Standard | BP |
| Purity | 99% |
| Packaging Size | 25 kg |
| Physical Form | Powder |
| CAS Number | 2152-44-5 |
| Shelf Life | 4 years |
| Storage Condition | 2–8°C |
₹ 56000 / Kg Get Latest Price
| Grade Standard | USP |
| Purity | 99% |
| Packaging Size | 25 kg |
| Physical Form | Powder |
| CAS Number | 2152-44-5 |
| Shelf Life | 4 years |
| Storage Condition | 2–8°C |
Alok (owner)
Chemilux Pharma
4th Floor, Shop No. 75, Dawa Bazar,13,14 RNT Marg
Indore - 452001, Madhya Pradesh, India